forex trading logo

LogowanieLicznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj8
W tygodniu13
W miesiącu248
Łącznie od 01.01.2011212144

(C) Fliesenstadt
Aktualności
Piknik żeglarski i zawody wodniackie Bierutów – Syców
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
czwartek, 24 grudnia 2015 08:14

 

W dniu 22 sierpnia na przystani KTW ,, Szekla” odbył się piknik żeglarski połączony z zawodami wodniackimi w konkurencjach – wyścigi kajakowe oraz rzut kołem ratunkowym.

W imprezie wzięły udział zaprzyjaźnione Kluby ,,Ster” Bierutów, KTW ,,Szekla” Syców oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego. Spotkaniom tym zawsze towarzyszy niezwykle pozytywna atmosfera. W tym roku doszła jeszcze rywalizacja sportowa co dodatkowo urozmaiciło naszym gościom pobyt na przystani ,,Szekli”. Warto wspomnieć z ,,wrodzoną w Klubie ,,Szekla” skromnością”, że konkurencje wodniackie zdominował nasz ,,czarny koń” Grzegorz Dembny, wygrywając wyścigi kajakowe w towarzystwie córki Nel Dembnej oraz wygrywając konkurencję z ratownictwa wodnego ,,Rzut kołem ratunkowym”.

Oczywiście trzeba pogratulować Grzesiowi formy i kondycji, no i warto byłoby wprowadzić ,,dietę Grzesia” u pozostałych członków Klubu ,,Szekla” ( ciekawe, co oni na to ).

 
Rejs szkoleniowy Bałtyk 2015
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
czwartek, 24 grudnia 2015 08:08

 

W dniach 23-30 maja sekcja żeglarstwa morskiego ,,Skazani na żagle” klubu ,,Szekla” Syców oraz członkowie klubu ,, Ster” Bierutów odbyli wspólnie morski rejs szkoleniowy odwiedzając porty w Polsce, Niemczech, Szwecji i Danii na kultowym jachcie S/y Tobias o brązowych żaglach, dowodzonym przez fantastycznego kapitana Marka Kopydłowskiego.

Celem wyprawy była Kopenhaga, niestety to nie zostało osiągnięte ze względu na pogodę. Natomiast drugim celem było konkretne morskie, żeglarskie szkolenie i to zostało zrealizowane w 100-tu procentach. Żegluga w warunkach 6-7 B na jachcie, który przystosowany jest do pływania w ciężkich warunkach pogodowych. Sporo pracy na mapach tradycyjnych, nawigacja z wykorzystaniem współczesnej elektroniki, konkretna robota przy żaglach oraz przygotowywanie posiłków w różnych warunkach. Teoria i praktyka żeglarska wykładana równolegle i dopieszczona przez kapitana Marka to naprawdę przygoda dla załogi bardzo cenna i pozostająca na całe życie.

Warto dodać, że kapitan Marek Kopydłowski to niezwykły ,,Człowiek Morza”. Bardzo skuteczny w swoich działaniach oraz niezwykle pozytywna dusza. Żegluga pod jego wodzą to ogromna przyjemność, zaszczyt i bezpieczeństwo. Skutecznie potrafi wymykać się sztormom, o czym załoga mogła przekonać się w czasie powrotu do Polski.

A jeśli chodzi o załogę, to pływanie w tak doborowym towarzystwie jest wielka przyjemnością i fantastyczną przygodą, nawet jeśli, niektórzy chrapią jak jeleń na rykowisku, a inni piją herbatę tylko ze szczurem. A najzabawniejsze po takich wyprawach jest to, że tych wszystkich akcentów zaczyna brakować na lądzie. Czas zatem planować następną wyprawę; ,,kurs-szwedzkie szkiery”

Uczestnicy rejsu: kapitan-Marek Kopydłowski, Marek Betka, Tomek Betka, Robert Bogaty, Andrzej Sawicki, Adrian Trojański, Grzegorz Dembny, Janusz Krzywiecki.


Z żeglarskim pozdrowieniem

komandor Janusz Krzywiecki
 
Regaty 2015 r
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
czwartek, 24 grudnia 2015 07:43

W dniu 16.05.2015r. u naszych przyjaciół odbyły się Regaty im. J. Malinowskiego z okazji otwarcia sezonu żeglarskiego. Z radością informujemy, że nasza załoga Klubu KTW ,,Szekla” w składzie Grzegorz Dembny, Adrian Trojański i Janusz Krzywiecki, po zaciętych wyścigach w klasie omega wywalczyła I miejsce. Warto wspomnieć, że pogoda dopisała, a same zawody były zorganizowane perfekcyjnie.


 
Życzenia Świąteczne
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
czwartek, 02 kwietnia 2015 09:21

Wszystkim Członkom Klubu KTW "SZEKLA", Żeglarzom, Przyjaciołom oraz sympatykom żeglarstwa

pełnych radości rodzinnych Świąt Wielkanocnych i mokrego Dyngusa Życzy Komandor oraz zarząd

Klubu Turystyki Wodnej "SZEKLA".


 
Życzenia Świąteczne
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
wtorek, 23 grudnia 2014 08:15

 

Rodzinnego ciepła i wielkiej radości,

Pod żywą choinką  zaś dużo prezentów,

A w Waszych pięknych duszach wiele  sentymentów.

Świąt  dających radość i odpoczynek,

A w Nowym Roku, aby przystań ,,SZEKLI” piachem nie została zasypana

Przez  jakiegoś  Bałwana.

Aby  powstała  nowa  magazynowa altana,

Żeby piękny nowy  pomost  wylądował na  wodzie

A  każdy z Was nie dawał się  przemijającej urodzie.

Ilość  i  jakość rejsów  w 2015 roku

Przeszła  Wasze oczekiwania,

A w  Sylwestra  żeby każdy żeglarz

Jadł, pił i się bawił do samiuśkiego rana.

Wszystkim  Członkom  Klubu i Ich  Rodzinom

Życzenia składa

Komandor  wraz  z  Zarządem

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla video tutorials hosting Valid XHTML and CSS.